O nás

Vjačeslav Antoš

Umělecký řezbář

 

Můj příběh začíná v roce 1993, kdy jsem se přestěhoval do České republiky. Zde jsem se nejprve začal zabývat restaurováním a renovací historického nábytku. Absolvoval jsem studium dějin umění na Rudolfínské akademii v Praze, abych obohatil své znalosti. A v této době jsem se začal věnovat také vlastní tvorbě.V současnosti působím jako restaurátor starožitností, tvůrce historických interiérů, moderního dřevěného nábytku, dřevěných plastik a abstraktních maleb. 

Antoš Ateliér jsem založil v roce 2012 a představuji zde tvorbu širokého záběru, zahrnuje abstraktní sochy čí plastiky v kombinaci s historickými prvky. K dřevěným plastikám vytvářím jako kulisu abstraktní malby, které dodávají takto komponovaným kompozicím specifickou atmosféru a podtrhují celkový dojem. Všechna díla jsou chráněna autorským právem a nesou ochrannou známku. Ke každému dílu náleží certifikát pravosti. 

V mých dílech lze vidět především práci s figurálními siluetami. Dřevo je magický materiál, který má energetické působení. Jako svůj materiál jsem ho zvolil zcela intuitivně a tak také tvořím - intuitivně a bez předloh. Restaurování historického nábytku se odrazilo v mé umělecké tvorbě - používám historické prvky baroka a secese.

Společně se svým pracovním partnerem jsem založil v roce 2000 firmu A-F truhlářství, která se zabývá výrobou nábytku dle představ zákazníka. 

 

reference a spolupráce

Certifikáty